×
26. avgust 2018. Završena selekcija filmova
Foto: Festival

Na konkurs 11. Međunarodnog festivala animiranog filma BANJALUKA 2018 pristiglo je 517 animiranih filmova iz 39 država svijeta.

Selekciona komisija festivala odabrala je 48 animiranih filmova u glavni takmičarski program i 13 u dječiji.

42 filma filma koji nisu ušli u takmičarski program, biće prikazani u programima Panorama. Na konkurs festivala najviše je pristiglo filmova iz Francuske, Poljske, SAD, Rusije, Hrvatske i Španije. U glavnom takmičarskom programu nalaze se i dva animirana filma iz Bosne i Hercegovine.

Takmičarski program

No.

NAZIV FILMA

REŽISER

ZEMLJA

TRAJANJE

1

 5 years after the war / 5 ans après la guerre

Samuel Albaric, Martin Wiklund & Ulysse Lefort

France

16'39''

2

 32-Rbit

Victor Orozco Ramirez

Germany / Mexico

7'45''

3

39 Weeks 6 Days - 39 týždňov, 6 dní

Joanna Kozuch, Boris Šima

Slovakia

7'52''

4

A blink of an eye - Augenblicke

Kiana Naghshineh

Germany

3'55''

5

A New Day - Nowy Dzień

Katarzyna Pieróg

Poland

7'15''

6

An Island

Rory Byrne

Ireland

12'51''

7

Bless You! - Na zdrowie!

Paulina Ziółkowska

Poland

4'45''

8

Cabin Pressure

Matthew Lee

United Kingdom

3'15''

9

Cadavre exquis

Stephanie Lansaque and Francois Leroy

France

12'50''

10

Carlotta’s Face

Valentin Riedl

Germany

5'00''

11

Catastrophe

Jamille van Wijngaarden

Netherlands

2'15''

12

Colaholic

Marcin Podolec

Poland

11'01''

13

Creation of a Nation - Kreacija Nacije

Goran Fazil

Bosnia and Herzegovina

7'55''

14

Cyclists - Biciklisti

Veljko Popović

Croatia

7'20''

15

Delectable you - Belle à croquer

Axel Courtière

France

15'00''

16

Dubioza kolektiv: Reality

Toni Huml

Bosnia and Herzegovina / Denmark

4'20''

17

Eden

Julie Caty

France

5'20''

18

Embraced - Etreintes

Justine Vuylsteker

France / Canada

5'26''

19

Euthanasia - Eutanazija

Joško Marušić

Croatia

5'00''

20

Fifi Fatale

Mária Kralovič

Slovakia

13'47''

21

Flimflam

Marko Belić

Croatia

8'00''

22

Flowing through Wonder - Le Jour extraordinaire

Joanna Lurie

France

14'00

23

Graffiti

Rick Niebe

Italia

1'00''

24

In our skin

Rosa Beiroa

United Kingdom

3'55''

25

Incarnation -  Wcielenie

Barbara Rupik

Poland

4'45''

26

KL

William Henne & Yann Bonnin

Belgium

3'30''

27

Mermaids and Rhinos - Sellők és Rinocéroszo

Viktoria Traub

Hungary

15'33''

28

Mirror - Miraila

ARMINTXE ANIMAZIO TALDEA (collective)

España

6'28''

29

Gone With the Rain - Prošlo je s kišom

Siniša Ercegovac

Croatia

14'11''

30

Pulse

Sarah Forest, Cécile Floucat, Pauline Javelot, Juliette Gales, Thibaut Wambre, Kevin De Garidel

France

6'38''

31

REM

Artur Hanaj

Poland

3'00''

32

Reruns

Rosto

Netherlands / France / Belgium

14'15''

33

Road to Prohibition

Javier Murciano

Spain

2'50''

34

Sound

Laureline Paul-Constant, Hugo Caby, Aurélien Issadi, Paco Dutoit

France

4'09''

35

Sowing - Säen

Maryna Miliushchanka

Germany

7'24''

36

Squaring the circle  - Kwadratura koła

Karolina Specht

Poland

4'50''

37

Stuck in the Middle

Denis Fleurion, Etienne Bonafini, Romain Marchetti, Cécile Minaud, Julien Adoum, Léo Nezot

France

5'50''

38

Technement

Branko Farac

Croatia

11'50"

39

The Basket  - Tokri

festival@eeksaurus.com

India

15'00''

40

The Bolt Connection

Nicolas Lebas, Claire Cartier, Mathilde Dourdy, Thibault Grunenberger, Maurine Lecerf, Shih-Hui Pan

France

6'51''

41

The ditch - Areka

Atxur Animazio Taldea (Coordinator: Bego Vicario)

Spain

6'35''

42

The Elephants Will Be Happy - Les Éléphants Seront Contents

Lucas Roussel, Charlotte Brun, Loïc Frimat, Vincent Labis, Adrien Lannoy, Alice Lepoutre

France

6'57''

43

The Fall - La Chute

Boris Labbé

France

14'22''

44

The First Thunder - Perviy Grom 

Anastasia Melikhova

Russia

5'00''

45

The Fox - روﺑﺎه

Sadegh Javadi Nikjeh

Iran

9'44''

46

The Princess Bal - Le Bal des princesses

Nicolas Bianco-Levrin

France / Taïwan

2'43''

47

The Tasmanian Tiger  - Le Tigre de Tasmanie

Vergine Keaton

France

13'19''

48

Untravel - Neputovanja

Ana Nedeljković, Nikola Majdak Jr.

Serbia- Slovakia

9'20''

 

 

Dječji takmičarski program

No.

NAZIV FILMA

REŽISER

ZEMLJA

TRAJANJE

1

A Bit Lost

Helene Ducrocq

France

5'12''

2

Blanket Tale - Skazka pro odeialo

Maria Kuzmenko

Russia

3'29''

3

A light in the night - Une lumière dans la nuit

Marie Grymonpré, Adrien Verbeck

France

2'04''

4

Echo

Boriša Simović, Kosta Rakićević

Serbia

7'35''

5

Basilisk - Vasilisk

Vera Pozdeeva

Russia

6'05''

6

Red Apple - Crvena jabučica

Ana Horvat

Croatia

8'03''

7

Coco's Day - Kokosha

Tatiana Moshkova

Russia

4'20''

8

Krasnoludki

Roman Burmakov

Belarus

4'49''

9

Five minutes to sea -  Пять минут до моря

Natalia Mirzoyan

Russia

7'12''

10

The Hunt - La Chasse

Alexey Alexeev

France

5'36''

11

Kolya and Old Ladies - Kolya I starushki 

Anna Yudina

Russia

 6’29”

12

My Grandpa is Hiding - Mon papi s’est caché

Anne Huynh

France

7'11''

13

Sombryuk - Biryuk

Polina Fyodorova

Russia

5'14''

 

Panorama

No.

NAZIV FILMA

REŽISER

ZEMLJA

TRAJANJE

1

(IN) RETURN

 Ioniţă Iulia-Petronela

Romania

6'23''

2

1 METRE / HEURE (WIP)

Nicolas Deveaux

France

8'37''

3

9 Ways to Draw a Person -       9 sposobov narisovat' cheloveka 

Sasha Svirsky

Russia

6'29''

4

59 Seconds - 59 Secondi

Mauro Carraro

Switzerland / France

15'50''

5

A day in the park - Un día en el parque

Diego Porral

Spain

2'55''

6

AKI

Taylor Reynolds

United States

8'51''

7

Ant gets married - Mrówka wychodzi za mąż

Michał Poniedzielski

Poland

15'00''

8

Balance - ﺑﺎﻻﻧﺲ

Barzan Rostami

Iran

3'00''

9

Bernard

Anna Oparkowska

Poland

6'10''

10

BREXICUTED (WIP)

Chris Shepherd

France

6'02''

11

Edith Piaf (Said It Better Than Me) - Sparks

Joseph Wallace

United Kingdom / Ireland

3'45''

12

Fest

Nikita Diakur

 Germany

2'55''

13

Fish Shop - Sklep z rybami

Maria Kulpa

Poland

3'00''

14

Good Night - BuonaNotte

Caterina de Mata

Italy

3'45''

15

Grandpa's desk - Biurko dziadka Stanislawa

Daria Kopiec

Poland

2'13''

16

Home -  Домой

Daniil Faizrakhmanov

Russia

4'13''

17

III

Marta Pajek

Poland

12'00''

18

Impromptu

Maria Lorenzo

Spain

11'12''

19

Kim

Lucas Lermytte, Simon Krieger, Mathilde Dugardin, Simon Ameye, Antoine Dupriez, Thibaud Colin

France

4'24''

20

Last Stop is the Moon

Birute Sodeikaite

Poland / Lithuania

8'38''

21

Mom's Clothes

Jordan Wong

United States

5'35''

22

My Mum’s Bonkers - My Mamma Is Bossies

Naomi van Niekerk

South Africa

3'00''

23

One Day

Moe KOYANO

Japan / Denmark

5'10''

24

Stop

Adrián Díaz

Venezuela

3'09''

25

The Last Cruise

Hristina Belousova

 Uzbekistan

1'23''

26

The Other - Inny

Marta Magnuska

Poland

4'47''

27

The sinking of the truth

Tobias Gundorff Boesen Denis Chapon Tynesha Foreman Sander Joon Philip Piaget Marie-Josée Saint-Pierre Wiep Teeuwisse

Denmark

7'30''

28

The Velvet Underground Played at My High School

Anthony Jannelli, Robert Pietri

United States

7'24''

29

Trick Chicken

Sadko Hadzihasanovic

Canada

1'20''

30

Bacchus

Rikke Alma KROGSHAVE PLANETA

Denmark

5'08''

 

Ex-Yu Panorama

No.

NAZIV FILMA

REŽISER

ZEMLJA

TRAJANJE

1

A Dungeon Artist - Umjetnik iz tamnice

Davor Međurečan

Croatia

8'23''

2

More Than 39 Stears  - Više od 39 skalina

Vesko Kadić

Bosnia and Herzegovina

8'32''

3

A Demonstration of Brilliance in Four Acts

Lucija Mrzljak and Morten Tšinakov

Estonia - Croatia

15’03″

4

Exodus

Martina Lexi Vizec

Croatia

5'58"

5

The Monk

Zharko Ivanov

Macedonia

12'00''

6

From Under Which Stone Did They Crawl Out  - Ispod kojeg li su samo kamena ispuzali

Daniel Šuljić

Croatia

5'00''

7

Maiden Swifter than Horses

Go Hektik

Serbia

3'27''

8

Fury

Katrin Novaković

Croatia

4'21''

9

How Steel Was Tempered - Kako se kalio čelik

Igor Grubić

Croatia

11'40''

10

Musical Traumas - Muzičke traume

Miloš Tomić

Serbia

10'26"

11

Trip

Marko Meštrović

Croatia

10'40"

12

Two for Two - Dva na dva

Jelena Oroz

Croatia

8'07''