thumbnail thumbnail HeaderSR 2016 1

thumbnail thumbnail HeaderSR 2016 2

Ostali programi

VELIKI RAT: USPOMENE KROZ ANIMIRANI FILM

Stogodišnjica Velikog rata je prilika da se pokaže veliki događaj naše istorije kroz devet kratkih animiranih filmova. Sa stanovišta savremene perspektive iskusni režiseri će prikazati katastrofu Prvog svjetskog rata kroz različite lokacije i teme: na liniji fronta, u rovovima i pod vatrom ili iza linije fronta; kroz ženska pisma i sjećanja starijih ili kolektivnog sjećanja čime otkrivaju fascinantne, osjetljive i dirljive filmove.

Koristeći različite tehnike animacije kao što su: 3D, crtanje, cut-outs, slikanje ili plastelin, režiseri nas pozivaju u njihov imaginarni svijet i pokazuju još jednom bogatstvo i energiju animiranih ostvarenja danas. Ovaj program kratkih filmova je ponuđen od strane " Les Rencontres Audiovisuelles ", u partnerstvu sa muzejom "Muzej Velikog rata" iz Peronna, Međunarodnog festivala animiranog filma ''Anima Festival'' iz Brisela i "Les Films du Nord ".

www.historial.org

www.animafestival.be

www.lesfilmsdunord.com

Program se ne preporučuje za gledanje osobama mlađim od 12 godina.

Trajanje programa: 1h, 15'

1

OPUŠTANJE

Pierre Ducos

Bertrand Bey

 France

2011

8'30"

2

1916

Fabien Bedouel

France 

2003 

7' 30"

3

POPPY

James Cunningham

New-Zealand

2009

10' 54"

4

VALCER U POŽARU

Marc Ménager

France 

2011 

5' 46"

5

ROVOVI

Claude Cloutier

Canada 

2010 

6' 55"

6

PISMA OD ŽENA

Augusto Zanovello

France 

2013 

11' 25"

7

DAN SLAVE

Bruno Collet

 France   2007   6' 32"
 8 TAKO BLIZU

Rémi Durin

 Belgium, France 2009  21' 35"
 9  TRI MALA POENA

Rémy Schaepman

Lucrèce Andreae

Alice Dieudonné

Florian Parrot

Tracy Nowocien

Ornélie Prioul 

France  2010 3' 32"

Cartoon d’Or 2015

Nominacije

 

1

SINGL ŽIVOTA /A SINGLE LIFE

Job, Joris & Marieke

2014

 2' 15"

2

JESENJE LIŠĆE

Carlos De Carvalho & Aude Danset

Je Regarde

Melting Productions

InEfecto

2013

10' 30"

3

BRAĆA PO ORUŽJU

Cav Bøgelund

Film Maker

2014

30'

4

CODA

Alan Holly

and maps and plans

The Irish Film Board

The Arts Council of Ireland

RTE

2014

9'

5

NE MOGU ČEKATI

Claire Sichez

 Les films d'Ici 2

La Station Animation

2013

5'

6

VEĆA SLIKA

Daisy Jacobs

Chris Hees

National Film and Television School

2014

7' 30"

Folimage u 16 kratkih filmova 

Mlada publika - filmovi za djecu

27. oktobar | nedjelja | 20:00 sati

1

RIJEČI U VAZDUHU

SYLVAIN VINCENDE

1995

07'40"

2

KUĆNA MAČKA

SARAH ROPPER

1998

07'15"

3

MALI BIJEG

PIERRE-LUC GRANJON

2001

05'30"

4

PREMALI PRINC

ZOIA TROFIMO

2002

07'30"

5

DUH IZ KUTIJE RAVIOLA

CLAUDE BARRAS

2005

07'34"

6

LUDORIJE

BENOIT RAZY

2006

13'32"

7

SJEKAČ RIJEČI

IZU TROIN

2009

11'30"

8

BISKLAVRE

EMILIE MERCIER

2011

14'00"

O!PLA PREKO GRANICE 2015

Program O!PLA PREKO GRANICE uključuje: filmove sa velikim budžetom/urađenih u profesionalnim studijima; potpuno nezavisne animacije; filmove urađene u školama (diplomske filmove); animirane muzičke spotove; ‘’animirane epigrame’’ (veoma kratke filmove) i ‘’formanima’’ (eksperimentalne i apstraktne animacije). Od samog početka program uspostavlja vezu između publike i umjetnika te putem umjetnosti animacije dospjeva u manje centre u Poljskoj i cijelom svijetu. Tradicionalno, kreator programa je ‘’najveći žiri na svijetu’’-poljska publika (u 2015.godini bilo je 4166 članova žirija). O!PLA- festival poljske animacije (www.polskaanimacija.pl) je potpuno nezavistan kulturni projekat čije 3.izdanje je održano u 51.gradu u Poljskoj. ‘’O! PLA preko granice'' predstavlja "presjek programa" vodeći se savremenom poljskom animacijom za publiku u dobi od 16 i više godina.

Trajanje programa je 111 minuta.

 1

LOKVANJ

Marcin Surma

Production: National Polish Film School Lodz

 2013'

 4'

 2

ORONULA ZGRADA

Agnieszka Burszewska

Production: FUMI Studio

 2013

 12' 43"

 3

ALI ONA JE FINA…

Tomasz Pilarski

Production: Artistic University in Poznan (UAP)

 2014

 6'

 4

DOGIDENT

MAGDALENA PILECKA

 2014

2' 05" 

 5

SKRETANJE

Marcin Ożóg

 2014 

4' 19" 

6

331 DAN

Realization: Piotr Mazur

Production: AFA School of Photography in Wroclaw

2014

6’33”

7

NA JEŽU

Realization: Ala Nunu Leszyńska

Music: Magda Tejchma

Production: Artistic University

2014

2’06”

8

HIPOS

Screenplay, Directed, Co-Animated: Piotr Dumała

Co-Animated: Paweł Dębski

Music: Alexander Balanescu 

Production: FUMI Studio

2014

 12’29”

9

PREKO MENE MRTVOG!

Realization: Agata Mianowska

Music: Paris Music

Production: National Polish Film School Lodz (PWSFTviT) 

2015

3’38”

 10  PAŠTETA

Realization: Łukasz Jedynasty & Zuzanna Staszewska

Music: Kasia & Wojtek

Production: Rainbow Box

2014

5’30”

11 MOJA IDENTIFIKACIJA

 Realization: Natalia Krawczuk

Music: AmperA

Production: National Polish Film School Lodz (PWSFTviT) 

2013  3’19”
12 SUPERNOVA

 Realization: Paweł Czarnecki

Music: Patryk Bychoski

Production: Paweł Czarnecki

2014

 7’30” 

13 RIJEKE

Screenplay, Directed: Daria Wiktoria Kopiec

Animated: Adam Wyrwas

Music: Ola Bilińska

Production:Fundacja Pogranicze / WJTeam

2014

2’29”

14 PLAVA SOBA

Music: Rémi Boubal

Production: Sacrebleu Production / Se-Ma-ForScreenplay,

Directed,Co-Animated: Tomasz Siwiński

Co-Animated: P.Garbacz, A.P.Morawski

Music: Rémi Boubal

Production: Sacrebleu Production / Se-Ma-For Production

2014

14’26”

15 DOMUNENTARNI FILM

Realization: Marcin Podolec

Music: Wiktoria Nowak

Production: National Polish Film SchoolLodz (PWSFTviT) 

2015

6’50”

16

BUĐENJE SVIJESTI O

PUŠENJU ILI SMRTNI

EFEKTI PUŠENJA

Directed, Animated: Maciej Pestka

Screenplay: Maciej Pestka, Piotr Pestka

Production: Mapepi Animations

2013

4’53”

17 AVANGARADA

Realization: Bogna Warszawa

Music: SinSen & Oz

Production: Bogna Warszawa/ SinSen

2014

6’29”

18 OMČA

Realization: Michał Socha

Music: Michał Socha

Production: BrosFX

 2014

3'

19 JEŽ

Realization: Anna Nowicka

Production:Polish-Japanese Academy

of Information Technology in Warsaw (PJAIT)

2014

1’52”

ŠKOLA ANIMIRANOG FILMA ČAKOVEC

 

KLEO-PATRA

1' 36" 

2

NOĆNI FANTOM

2' 18"

3

TRES MUHERES

2' 48"

4

PROLJEĆE

2' 06"

5

VODA

2' 03"

6

RUŽA

2' 28"

7

SVIJET U STAKLENOJ KUGLI

3' 02"

8

KLAUSTROFOBIJA

1' 51"

9

ŠARENI PLANET

3' 48'

10

PAS I BUHA

3' 48"

11

PLAVA ČAROLIJA

2' 22"

12

BAKA MUHOLOVKA

2' 33"

13

PODMORNICA

2' 08"

14

CRNA OVCA

3' 27"

15

PRLJAVI GRAD 

2' 16"

16

CRVENI ZMAJ

2' 35"
17

ŠUMA

2' 53"
18

NIŠT' ME NE ZANIMA

2' 15"
19

ČOVJEK KOJI JE VOLIO FUĆKATI 

3' 47"
Share

rekli su o festivalu

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
RezervacijeFotoGalerijaPrijaveTouristInfo
talija-bannerFenix-Art logoAnimated