HeaderSR 1

HeaderSR 2

Selekcija filmova za BANJALUKA 2014

Na konkurs festivala pristiglo je 425 filmova iz 42  države svijeta. Selekciona komisija festivala izabrala je 39 filmova za takmičarski program, 13 za dječiji takmičarski program  i 31 film za program panorama. Najviše prijavljenih filmova došlo je iz Rusije, Hrvatske, Kanade, Poljske, Francuske, SAD-a i Španije.

TAKMIČARSKI PROGRAM / COMPETITION PROGRAMME

 .

 

FILM TITLE

DIRECTOR

COUNTRY

YEAR OF PRODUCTION

RUNNING TIME

1

Hipopotamy

Piotr Dumala

Poland

2013

12' 00''

2

Calf Life

Franck Guillou

France

2014

6' 53''

3

Chuzhoy sredi aisbergov / A stranger among icebergs

Andrey Sokolov

Russia

2013

13' 25''

4

AB OVO

Anita Kwiatkowska-Naqvi

Poland

2013

5' 18''

5

Lindžo

Jurinko Rajič

BiH

2013

3' 37''

6

Lietus dienas /

Rainy Days

Vladimir Leschiov

Latvia, Canada

2014

8 '12''

7

Portrait

Donato Sansone

Italy

2014

3' 00''

8

Tisuću / Thousand

Danijel Žeželj

Croatia

2013

5' 38''

9

Beauty

Rino Stefano Tagliafierro

Italy

2013

9' 49''

10

A Thing So Small

Mizmor Watzman

Israel

2013

8' 48''

11

Smart monkey

Nicolas Pawlowski and Winshluss

France

2014

17' 58''

12

L'attesa del maggio / The Wait of May

Simone Massi

Italy

2013

8' 00''

13

Eho

Antonia Begušić

Croatia

2014

5' 46''

14

Muraviniye pesni /

Ants' Songs

Sasha Svirsky

Russia

2013

12' 45''

15

Choban

Matija Pisačić

Croatia

2014

18' 20''

16

Premier Automne / Autumn Leaves

Carlos De Carvalho, Aude Danset

France

2013

10' 30''

17

Svakodnevica

Igor Đurović

BiH

2014

5' 30''

18

Balades / Wandering

Sophie Racine

Belgium

2012

5' 00''

19

The Third Eye

Jerome Perrillat-Collomb

France

2014

16' 36

20

Lažnia / Baths

Tomek Ducki

Poland

2013

4' 00''

21

Mimma

Calvin Antoine Blandin

France

2014

12' 40''

22

Dinner For Few

Nassos Vakalis

Greece, USA

2013

10' 09''

23

Earthworm Heart

Alasdair Brotherson

UK

2014

2' 57''

24

Sale gueule / Broken face

Alain Fournier

Canada

2013

16' 30''

25

El Balsero

Guillermo Zapata

Colombia

2013

8' 25''

26

Im rahmen / Framed

Evgenia Gostrer

Germany

2013

4' 56''

27

Zolotiye Yuietza /

Golden Eggs

Anna Shepilova

Russia

2013

8' 00''

28

Hasta Santiago /

To Santiago

Mauro Carraro

Switzerland / France

2013

12' 45''

29

Hoffili / Berber Wedding

Lotfi Mahfoudh

Tunisia

2012

13' 00''

30

Zmysly prysly /

Lost senses

Marcin Wasilewski

Poland

2013

6' 00''

31

Boles

Špela Čadež

Slovenia, Germany

2013

12' 20''

32

Pandy / Pandas

Matúš Vizár

Slovakia, Czech Republic

2013

12' 00''

33

Ottenki serogo /

Shades of gray

Alexandra Aveyanova

Russia

2013

6' 18''

34

Toro

Lynn Kim

USA

2013

3' 29''

35

Ziegenort

Tomasz Popakul

Poland

2013

19' 00''

36

Nuk

Philipp Yarin

Russia

2013

14' 05''

37

Plug & play

Michael Frei

Switzerland

2013

6' 00''

38

Wind

Robert Löbel

Germany

2013

3' 49''

39

The tree

Sare Shafipour

Iran

2014

5' 00''

 

DJEČIJI TAKMIČARSKI PROGRAM / CHILDREN COMPETITION PROGRAMME

No.

FILM TITLE

DIRECTOR

COUNTRY

YEAR OF PRODUCTION

RUNNING TIME

1

The Cowboy - in color

Trygve Nielsen

Norway

2013

6' 42''

2

Lune et le Loup

Toma Leroux,

Patrick Delage

France

2014

6' 16''

3

The Little Cousteau

Jakub Kouřil

Czech Republic

2013

7' 59''

4

Martina

Urko Mauduit

Spain

2013

5' 21''

5

Ahco on the Road

Soyeon Kim

US, S.Korea

2013

8' 30''

6

Belka i Strelka: Ozornaya semeyka /

Space Dogs Family

Ekaterina Shabanova

Russia

2013

5' 55''

7

LAMI

Christophe Defaye

Japan, France

2013

2' 30''

8

Settling

Emma McCann

France, UK

2014

8'16''

9

Pilipka

Tatiana Kublitskaya

Belarus

2012

6' 47''

10.

A lifestory

Nacho Rodríguez

Spain

2013

4' 20''

11

Wedding Cake

Viola Baier

Germany

2013

8' 37''

12

Mirage

Iker Maidagan, Dana Terrace

Spain, USA

2013

9' 19''

13

Zhuyka / The Gum

Olga Makarchuk

Ukraine

2013

7' 45''

 

 PANORAMA / PANORAMA PROGRAMME

 

No.

FILM TITLE

DIRECTOR

COUNTRY

YEAR OF PRODUCTION

RUNNING TIME

1

Prodigal Son

Atam Rasho

France

2013

7' 40''

2

Issa

Liga Skirmane

Latvia

2014

4' 43''

3

Levá, pravá /

Left, right

Marek Náprstek

Czech Republic

2013

3' 13''

4

Trzej Królowie /

Three Kings

Anna Blaszczyk

Poland

2014

8 ' 09''

5

Mjesečeva korablja /

Moon boat

Magda Dulčić

Croatia

2014

5' 30''

6

A Very Large Increase in the Size, Amount, or Importance of Something Over a Very Short Period of Time

Max Hattler

Russia, UK, Germany

2013

2' 00

7

Concorde: Sons

Alexis Beaumont, Remi Godin

France

2014

3' 45''

8

Ars moriendi

Milosz Marganski

Poland

2013

7' 00''

9

Zulejka - legenda grada Ogulina / Zulejka - The Legend of Ogulin

Tomislav Gregl

Croatia

2013

6' 17''

10

Avec Le temps / Over Time

Iván Díaz Barriuso

Spain

2013

5' 00''

11

Ljubav i prijevozna sredstva / Love and Vehicles

Draško Ivezić

Croatia

2014

14' 00''

12

The Giraffe And Me

Daria Kashcheeva

Russia

2013

4' 57''

13

Imposteur / Impostor

Elie Chapuis

France

2013

6' 33''

14

Cyclopèdes

Epiney Mathieu

Switzerland

2013

4' 38''

15

Bei Mir Bist Du Schön / Za mene ti si najljepša / To Me You're Beautiful

Darko Bakliža

Croatia

2013

3' 05''

16

A pirate name Ned

Steve Gentile

USA

2013

8' 18''

17

Slom / Breakdown

David Lovrić

Croatia

2014

3' 01''

18

Quälen / Torturing

Rebecca Blöcher

Germany

2013

4' 03''

19

Skretničar / Shunter

Davor Međurečan

Croatia

2014

8' 13''

20

Liebling /

Darling

Izabela Plucinska

German, Poland

2013

6' 00''

21

Sanjala si / You were Dreaming

Ana Kolega

Croatia

2013

4' 39''

22

Horad / City

Dzianis Mizhui

Belarus

2012

3' 55''

23

Inverno e ramarro / Winter and Lizard

Julia Gromskaya

Italy

2013

3' 30''

24

Liivamees / Sandguy

Pärtel Tall

Estonia

2013

15' 00''

25

Lost and Found

Antje Van Wichelen

Belgium

2013

9' 34''

26

Mahjong

Xi Chen

China

2013

7' 20''

27

Smed

Zdravko Cvjetković, Sabina Pezo

BiH

2014

1' 17''

28

Sunny Afternoon

Thomas Renoldner

Austria

2012

6' 50''

29

Maják /

The Lighthouse

Martin Ferencei

Czech Republic

2013

12' 07''

30

Rêves de brume¸/

The Mist Is Coming In

Sophie Racine

Belgium

2013

5' 00''

31

The Voyage (In the End: The Beginning)

Po-Yen Wang

Taiwan

2013

6' 37''

Share

rekli su o festivalu

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
RezervacijeFotoGalerijaPrijaveTouristInfo
talija-bannerFenix-Art logoAnimated